WhatsApp
YÜZÜK ÖLÇÜNÜ ÖĞREN ! - YÜZÜK ÖLÇÜNÜ ÖĞREN ! | Şen Altın
basket 0

YÜZÜK ÖLÇÜNÜ ÖĞREN !

1-YÖNTEM YÜZÜK İÇİ ÇAPI ÖLÇME

Satın alacağınız yüzüğün ölçüsüne ulaşmak için daha önceden kullanmış olduğunuz bir yüzüğünüzü elinize alın, milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulun, yüzüğü yatay olarak masaya koyup içten içe yüzüğün çapını ölçün. Ölçümün yüzüğün içinden olduğuna emin olun. Bu işlemi yaparken yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüze emin olun. Cetvelden milimetreyi okuyun. Bu değeri yüzük ölçüsü tablomuz ile karşılaştırın ölçünüzü bulun.

2-YÖNTEM İP YARDIMI İLE ÖLÇME

Eğer takmayı düşündüğünüz parmağınıza göre yüzüğünüz yoksa, elinize bir parça tel veya şerit halinde bir parça kağıt alın, kağıt şeridi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin, milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bulunve kağıdın işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçün. Yüzüğün en geniş kısmını ölçtüğünüzden emin olun.

Bu değer parmağınızın çevresinin uzunluğunu verecektir. Bu değeri yüzük ölçüsü tablomuz ile karşılaştırın ölçünüzü bulun.

www.senaltin.com olarak nacizane tavsiyemiz yüzük boyunuzu profesyonel malafa yardımı ile semt kuyumcunuzda ölçtürmenizdir. Edindiğimiz tecrübeler neticesinde bazı müşterilerimizde parmak birleşim yerindeki kemik büyük olabilmektedir.Neticesinde avuç içi ne bağlanan kemik ile parmak bağlantı kemiğinin farklı ebatlarda olması sebebi ile yaptığınız ölçüm yanlış olabilmektedir.

www.senaltin.com olarak tek arzumuz müşterilerimizi doğru bilgiye doğru işleme yönlendirmek birinci önceliğimizdir. Saygılarımızla