WhatsApp
SİPARİŞ VE ÜYE KAYDI HAKKINDA - SİPARİŞ VE ÜYE KAYDI HAKKINDA | Şen Altın
basket 0

SİPARİŞ VE ÜYE KAYDI HAKKINDA

Üye KaydıÜYE KAYDI BİLGİLENDİRME!

Öncelikle web sayfamızda alışveriş yapılabilmesi için üye olunması gerekmektedir.Üye olurken girdiğiniz verilen eksiksiz güncel bilgiler olduğuna mutlak suret ile dikkat edilmelidir.Siparişizin sonrasında doğabilecek herhangi bir sorunda müşteri temsilciniz üye kaydı bilgilerinizden yararlanarak sizlerle irtibata geçecektir. Siparişiniz ise girmiş olduğunuz teslimat adresine faturanız ile birlikte gönderilecektir.Kargo teslimatında herhangi bir sorun yaşanmaması için adres bilgilerinizinde güncel olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

ÜYE KAYDI NİÇİN ÖNEMLİDİR ?

Üye kaydı adınız ve soyadınızın, sabit telefon ve cep telefonunuzun, doğum tarihiniz ve cinsiyetinizin ayrıca web sitemize giriş şifreniz ile email adresinizin kayıt altına alındığı bölümdür. Bu bölüm müşteri temsilcilerinizin sizlere ulaşabilmesi için hertürlü iletişim kısmını kapsadığından çok önemlidir. Müşteri temsilciniz sizlere gerektiğinde e-posta,sabit telefon ve cep telefonundan ulaşmasına olanak sağlamaktadır.

CEP TELEFONUNUMARAM NEDEN ÖNEMLİDİR?

ŞenAltın olarak müşterilerimiz ile iletişimi çok sıkı tutmaktayız. Gerek sipariş takibiniz, gerekse yeri geldiğinde güvenlik sebepleri dolayısla cep telefonu numarası çok önemlidir.Web sitemiz üzerinden altın alım ve satımı yapan müşterilerimiz için web sitemize giriş ancak ve ancak cep telefon numaralarına giden 120 saniyelik kod ile yapılabilir iken normal müşterilerimizin ise kargo takip numaraları, sipariş hakkında bilgilendirilmeleri,ürün tamir takibi sürekli olarak cep telefon numaralarına SMS olarak bilgilendirilmektedir. Cep telefonu numaranız önceden de bahsedildiği üzere gerek bilgilendirme aşamasında gerekse, güvenlik tedbirleri için çok önemlidir.Unutmayın ! Cep telefonunuza ŞenAltın tarafından herhangi bir reklam içerikli mesaj gönderilmemektedir.


ADRES KAYDI BİLGİLENDİRME !

Değerli müşterilerimiz, üye kayıt kısmından sonra üyelerimizin öncelikle adres defterlerinden adreslerini tanımlamaktır. Adres defteri; Adres Başlığı, Ad ve Soyad, T.C. Kimlik Numarası, GSM Numarası, E-posta, Sabit Telefon, Faks, Ülke, Şehir, Semt, Posta Kodu, Adres bölümlerinden oluşmaktadır. Her bilgi bir diğeri kadar önemli ve gerekliliktir.

ÜYE KAYDI İLE ADRES KAYDI ARASINDAKİ FARK!

Her ne kadar üye kaydı ile adres kaydı arasında Ad ve Soyad, GSM Numarası, E-posta ortak olarak gözüksede kullanım amacı bakımından farklıdır.Üye kayıt bölümündeki bilgileriniz web sitemize giriş ve web sitemize kayıt olan müşterimizin bilgilerinizi kayıt altına alırken, adres kaydı satın alınan ürün için bilgilendirilecek müşterimizve satın alan müşterimizin Ad ve Soyad, GSM Numarası, E-posta bilgilerini kayıt altına alır.

Web sitemiz güvenlik tedbirleri gereği ürünü sadece kart hamiline teslim etmekte ve sadece kart hamiline fatura etmektedir.Bu sebep ile kullanıcağınız kredi kartı hamili adı ve soyadı ile adres defterinindeki ad ve soyadın aynı olması hususuna dikkat ediniz.

ADRES DEFTERİ AÇIKLAMA

ADRES BAŞLIĞI:Bu bölüm belirtmiş olduğunuz adresin kısa açıklama ile hatırlatmak amaçlıdır. Örneğin; Ev Adresim, Ofis Adresim, İş Adresim Vb. gibi

AD VE SOYADI:Bu bölüm eğer ürün kredi kartı ile satın alınmış ise kredi kartı sahibinin adı ve soyadı, teslim edilecek kişinin adı ve soyadı, fatura için ad ve soyad şeklinde yorumlanabilir.

T.C. KİMLİK NUMARASI:Ürünü satın alan kişinin T.C. Kimlik Numarasıdır. Bu bölüm fatura için yasal bir zorunluluk olup doğru şekilde girdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.Vermiş olduğunuz T.C. Kimlik Numarası aynı zamanda ürün teslimatında da gerekli olucaktır.

GSM, E-POSTA,-SABİT TELEFON, FAKS:Bu bölüm siz değerli müşterilerimize gerekli bilgilendirilmelerin yapılması için iletişim amaçlı kayıt altına alınmaktadır.

ÜLKE,ŞEHİR,SEMT,POSTA KODU,ADRES:Bu bölüm ürün teslimatı yapılmak amacıyla tarafınıza beyan ettiğiniz açık adres veya fatura için belirtmiş olduğunuz açık adres bölümüdür.


SİPARİŞİMİ VERDİM BUNDAN SONRA NE OLUCAK?
Siparişiniz sorunsuz bir şekilde sistemimize ulaştıktan sonra, sitemize üyelik oluştururken kullandığınız email adresinize tarafımızdan siparişinizin detayını belirten bir mail gönderilecektir. Müşteri temsilcilerimiz siparişinizi en kısa sürede sorunsuz bir şekilde size ulaştırmak üzere ürünlerinizi hazırlayacak ve kargoya verecektir. Hafta içi verilen siparişlerde 14 Ayar ürünler için en geç 1 iş günü, 22 Ayar ürünler için en geç 3 iş günü, Pırlanta ürünler için en geç 4 iş günü, Özel Koleksiyon ürünlerde 15 gün içerisinde kargo çıkışınız sağlanacaktır. Ürünlerle ilgili tüm kargo süre bilgilerine ürün detay sayfasındaki açıklama bölümünden ulaşabilirsiniz.Ürününüz kargo firmasına teslim edildiğinde tarafımızdan size tekrar bir mail yollanacak ve kargo hakkında bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. Ödemelerinizi Visa, Visa Electron ve Mastercard kredi kartları, Banka Havalesi seçeneklerinden birisi ile yapabilirsiniz.

SİPARİŞİMİN DURUMUNU NASIL TAKİP EDERİM?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz tüm siparişleri üyelik girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfanızda bulunan siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz.

SİPARİŞİM KARGOYA VERİLMİŞ NASIL TAKİP EDERİM?

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişinizin takibini üyelik girişi yaptıktan sonra, hesabım sayfanızda siparişleriniz listelenmektedir. Kargoya verilen siparişinizin yanındaki kargo linkine tıklayarak, siparişinizin kargodaki durumunu takip edebilirsiniz.

NOT:BÜTÜN SİPARİŞLERİNİZİN DURUMU AYRICA TARAFINIZA GÖNDERİLECEK SMS İLE ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN AYRICA BİLGİLENDİRİLECEKSİNİZ.